Nasza kadra

Jestem nauczycielem j. angielskiego i geografii z kilkuletnim stażem. Lepiej odnajduję się w uczeniu ludzi dorosłych ze względu na swoją energię. Uwielbiam podróże, teatr, brytyjski akcent i wiersze o kotach Ch. Bukowskiego.

Pasja do języka angielskiego ma, i zawsze będzie miała, duży wpływ na moje życie. Uczy mnie cierpliwości, pokory i systematyczności. Nauczając kieruję się wiedzą i kilkunastoletnim doświadczeniem. Nie zmuszam do nauki, ale gorąco zachęcam. Swoje metody i materiały, które wykorzystuję, dopasowuję do wieku, zainteresowań i umiejętności uczniów. Lubię ich zaskakiwać.

Student filologii angielskiej, początkujący lektor. Po za zamiłowaniem do języka angielskiego, tak jak to dobrze widać na zdjęciu uwielbiam zwierzęta. Nauczanie innych to dla mnie dobra okazja do rozwijania samego siebie.

Zamiłowanie do języka angielskiego poczułam jeszcze od dzieciństwa. Pochodzę z rodziny nauczycieli, więc wybór zawodu był dla mnie naturalny. Jestem z Ukrainy, gdzie uzyskałam dyplom magistra filologii angielskiej i ostatecznie zrozumiałam, że dobrze wybrałam swoją zawodową drogę. Przyjechałam do Polski studiować na Uniwersytecie Łódzkim w ramach programu wymiany studenckiej, dzięki czemu moje życie potoczyło się w zupełnie nieoczekiwanym dla mnie kierunku. Niczego jednak nie żałuję, cieszę się, że zostałam ciepło przyjęta przez British Centre, gdzie obecnie pracuję jako lektor w grupach dla dzieci. Jednocześnie piszę doktorat z tłumaczeń literackich na Uniwersytecie Łódzkim. Czas wolny poświęcam na śpiew, podróże i jak najwięcej kontaktu z bliskimi ludźmi.

Hello! I am Sophie.
Currently obtaining my BA degree at Kazan Federal University in Russia and simultaneously having courses at Toronto and Oakland University. I have been teaching English since 2016 and never got bored with it. Furthermore, I am grateful for having a marvelous experience in being an ambassador for the biggest Online International School in Eastern Europe in 2020 and working on my own educational project online for self-development and studying abroad. I can’t imagine my life without this wonderful language. English brought such a variety of excellent opportunities in my life.
Can tell you a lot about International exams like IELTS or CAE, since I got 2 scholarships from English Universities in 2018 and used to be a teacher for Chinese students in 2020.  Can’t wait to meet you in our British Centre. Keep in mind-education is the best investment in your future!

Nikt nie czyta długich opisów, więc postaram się nie zanudzać 😀

Dlaczego (od ćwierci wieku :P) robię to co robię? Lubię kontakt z ludźmi, lubię jak się coś dzieje i lubię patrzeć, jak grupę “rusza”. Nie boję się żadnych tematów, cenię oryginalność, nie cierpię rutyny, ignorancji, biurokracji i czytania esejów z błędami 😉 Wiem, jak ważne jest to, żeby ucząc się być zaangażowanym w to, co się robi (więc, jeżeli ktoś mi w grupie ziewa, wiem, że coś robię nie tak – DLATEGO CZEPIAM SIĘ KAMEREK!. Odnośnie kamerek i w ogóle onlajnu: pandemia ‘20 kopnęła nas w leniwe pośladki i wystrzeliliśmy o kilka, a może kilkanaście lat w przyszłość (welcome to 2035) . Każdy tak zwany kryzys to okazja do skoku naprzód. Chociaż można też narzekać… W takim razie polecam iść sobie do komnaty, zaświecić lampę naftową, wyjąć gęsie pióro i opisać smutki swe na zwoju jakowymś.

Poza tym, lubię uczyć jak się uczyć… się brejnhaki na to mówi, czyli czary mary jak to zrobić, żeby bez bólu się czegoś nauczyć (mnemotechniki, neuropsychologia, właściwe przyzwyczajenia, pranie mózgu, spanie na książce, dobrze…zapędziłem się, żartowałem – nie trzeba wszystkiego brać na poważnie).

Najbardziej lubię pracować z grupami dorosłych i młodzieżą. Nie stronię od kursów bardziej specjalistycznych, na przykład biznesowych. Zdarzało mi się pracować z bardzo ‘dziwnymi’ ludźmi, na przykład jakaś tam telewizja, siły zbrojne, straż pożarna, lekarze, informatycy, maturzyści 😉 i każdy jest na swój sposób super – od każdego ja też się czegoś uczę.

Prywatnie poza angielskim (który przyznaję, uwielbiam), interesuje mnie poznawanie świata (ciągnie mnie wszędzie, ale najbardziej lubię obserwować życie ludzi w różnych krajach, niekoniecznie anglojęzycznych). Poza tym czytam przygodowe I socjologiczne science fiction i fantasy, śledzę ciekawostki naukowe i techniczne, lubię czarny humor, angielski humor i w ogóle humor…

Kłamałem… opis był długi. Ale, jeżeli doszedłe(a)ś do końca, gratulacje.

Swój warsztat językowy miałam okazję doskonalić nie tylko podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim, ale również podczas studiów za granicą, w Niemczech. W Regensburgu uczyłam się pod okiem native speakerów i tam również wyspecjalizowałam się w nauczaniu języka niemieckiego jako obcego, a nowoczesne metody nauczania poznane w Niemczech stosuję na swoich lekcjach. Praca online towarzyszy mi praktycznie od początku pracy jako lektorka – ekran nie jest dla mnie barierą, a przede wszystkim szansą na stworzenie (z pomocą kilku technologicznych gadżetów :)) ciekawej lekcji pełnej treści! Nauka języka to dla mnie przede wszystkim komunikacja, dlatego ogromną uwagę zwracam na poprawną wymowę i rozwijanie słownictwa u słuchaczy.

I have been working at the British Centre for as long as I can remember. As well as being a teacher at the British Centre I am also the team leader of the British Centre’s Cambridge examiners. I am chiefly responsible for the training and quality of their examining. All of this combined guarantees professional exam preparation  and testing at the British Centre. When I am not teaching or training examiners I enjoy English literature, Polish history, and the arts. I am also a keen runner, skier and traveler.

Trener, Coach, Mentor. 10 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń, warsztatów, coachingów i treningów.

Szkolił się w kilku ośrodkach w Polsce i zagranicą. Przeszedł między innymi całą ścieżkę trenerską u Richarda Bandlera (Society of NLP) w Orlando, USA. Dostając wiedzę u samych źródeł natychmiast wdrażając ją w praktykę. Swoje trenerskie rzemiosło i umiejętności Coacha kształcił także u Richarda Bosltada (Transforming Communication) zdobywając umiejętności z zakresu asertywności, komunikacji bez przemocy, negocjacji win-win. Uzyskał u Richarda dyplom trenera i Coacha. Nieobce są mu tajniki Coachingu prowokatywnego, którego uczył się u twórcy tej metody – Franka Farellyego. Kontynuował swoją naukę u Nicka Kempa.

Do grona klientów Andrzeja należą między innymi: Media Markt i Saturn Media (trening sprzedażowy i coaching „on the Job”), Volvo Nova, Honda Park (szkolenie negocjacje i executive, Ergo Hestia (trening motywacji i coaching motywacyjny). Pracował także z osobami z pierwszych stron gazet, politykami. Pracuje z dziesiątkami osób nad ich relacjami, rozwiązując problemy, budując zdrową pewność siebie. Zdaniem Andrzeja wszystko zaczyna się od siebie samego. Najpierw jest wiara w siebie, bo to ona determinuje oczekiwania, oczekiwania determinują akcję. Akcja powoduje to, jak się czujemy. Syntetyzując metody Andrzej wydobywa ze swoich klientów to, co najlepsze.

Prywatnie pasjonat ludzkich możliwości. Uwielbia podróże (najlepiej dalekie) i sport w szczególności siatkówkę.

My real reason for becoming a teacher is love, not the love of teaching that came after. I worked in retail for many years but I promised my Polish wife I would move from Scotland to start a new life in Poland and in beautiful Lodz to be specific. In my previous job I had to communicate ideas, roll out new process all the time to a melting pot of a workforce everyday. I found this a challenge at first due to the fact that the staff all had a variety of levels of English , but after I became used to modifying my language life became a little easier. I retrained as a teacher and have loved the job it brings me into contact with lots of different people and I can hear all of the stories they have to tell. I enjoy teaching and I think my classes are fun I am not the most experienced teacher but I bring a lot of life experience. I don’t speak Polish but I am trying to learn and I feel that helps break down some barriers in the classroom as I know how the students feel when trying to learn a new language.

Język angielski stał się moją pasją w liceum, dlatego zdecydowałam się na studiowanie filologii angielskiej. Od zawsze byłam osobą kontaktową, przyjazną i towarzyską, więc zaczęłam udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży. W tym czasie, odkryłam moje zainteresowanie do nauczania, dlatego zdecydowałam się zostać lektorem. Czerpię ogromną przyjemność z edukowania innych, czuję, że praca, jest jednocześnie moją pasją a postępy moich uczniów są dla mnie wielką motywacją.

Lektorka języka francuskiego i włoskiego, absolwentka filologii romańskiej UAM w Poznaniu. Od ponad 10 lat uczę osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Przekazywanie swojej wiedzy innym to dla mnie czysta przyjemność. Podczas lekcji staram się pracować na materiałach, które wzbudzą zainteresowanie wśród uczniów. Zależy mi również, aby uczniowie po lekcji potrafili nowo poznane zagadnienia z powodzeniem wykorzystać w praktyce. Prywatnie miłośniczka podróży, dobrej kuchni zwłaszcza  francuskiej i włoskiej oraz gry w tenisa.

Lektor języka angielskiego. Specjalista w zakresie przełamywania blokad językowych oraz prowadzenia kursów korporacyjnych. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, który od ponad dekady z radością dzieli się tajemną wiedzą z zakresu gramatyki języka angielskiego. W wolnym czasie wycina artykuły dotyczące rodziny królewskiej i przeprowadza ich jakościową analizę, by przekazać swoim słuchaczom najświeższe nowinki z pałacu.

Doradca, trener zarządzania, coach.

Specjalizacja: zarządzanie strategiczne, zarządzanie sprzedażą, kompetencje miękkie, coaching.

Magister Ekonomiki i Organizacji Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego, stażysta Francuskiego Instytutu Zarządzania, absolwent Studiów Doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Ponad 25 lat doświadczenia w pracy na stanowiskach zarządczych oraz w organach statutowych dużych i średnich spółek prawa handlowego, w firmach polskich i zagranicznych, w tym m.in.: Boco Polska Sp z o.o., Chemikolor S.A., Complex S.A. , KWB Bełchatów S.A., PGE GiE S.A. , Radio Łódź S.A.
Certyfikowany Project Manager metodyki zarządzania projektami TenStep, certyfikowany Coach ICC (International Coaching Community), doradca biznesowy, coach i trener, właściciel firmy doradczo-szkoleniowej Mars 3C.

W latach 1998-2017 przeprowadzenie szkoleń, warsztatów, seminariów dla ok. 2000 osób, ponad 3000 godzin szkoleniowych, dla klientów biznesowych oraz firm szkoleniowych.
Najważniejsi klienci: KGHM Polska Miedź, PGNiG, Enion Energia Sp. z o.o., PGE GiE S.A., Chemar S.A., Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, Koneckie Zakłady Odlewicze, Thermo King, PKO BP, Divers, KABIT, Sarius, MAN Polska, EFL, Orbis S.A., Kresto Sp. z o.o., Fiat Auto Poland S.A., Renault Polska, TP S.A., OFE Dom, OFE Bankowy, Ventra Clima, PZ Kegel Błażusiak, Complex S.A., Lee Cooper, Ministerstwo Rozwoju, Fortech Sp z o.o., Polska Press, Ministerstwo Rozwoju.

Język angielski jest moją pasją – jego historia, gramatyka, pełniona funkcja “lingua franca” we współczesnym świecie, szczególnie w biznesie. Czerpię ogromną przyjemność z dzielenia się tą pasją poprzez nauczanie młodszych i starszych oraz z tłumaczenia tekstów i mowy z polskiego na angielski i w drugą stronę. Nauczać zacząłem już na pierwszym roku studiów – wystarczyło, że rozpoczął się rok akademicki a do moich drzwi zapukali pierwsi klienci. Od ponad 20 lat współpracuję z British Centre i moi koledzy są dla mnie jak rodzina. Mniej więcej tyle samo czasu trwa moja kariera tłumacza – specjalizuję się w języku bankowości, finansów, rachunkowości, audytu, zarządzania i kontroli wewnętrznej. Wiedzę merytoryczną i językową uzyskaną przy okazji wykonywania tłumaczeń od fachowców w poszczególnych dziedzinach wykorzystuję w kursach i zajęciach indywidualnych dotyczących angielskiego dla biznesu i finansów. Miałem przyjemność uczyć księgowych, bankowców, inspektorów kontroli skarbowej zajmujących się wykorzystaniem środków unijnych. Prowadziłem kursy przygotowujące do egzaminów FCE i CAE i mogą poszczycić się tym, że wszyscy moi uczniowie uzyskali wymarzone certyfikaty. Moim zdaniem najistotniejszą rzeczą w nauce języka jest wykształcenie rozumienia języka mówionego i pisanego, lecz równocześnie staram się aktywować “mówienie”, zwracając szczególną uwagę na prawidłową wymowę. Wierzę w skuteczność podejścia komunikacyjnego oraz metod i technik opartych na multimediach i Internecie. Bardzo cenię sobie kontakt z ludźmi, dlatego ciągle chcę nauczać i poznawać nowe osoby. Obecna sytuacja pandemiczna spowodowała, że musieliśmy przenieść swoją pracę do Internetu, co stworzyło zupełnie nowe możliwości przekazywania wiedzy i komunikowania się. Przyszłość odwiedziła nas już teraz!

Język angielski jest moją pasją od wielu lat, dlatego studiowanie filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim było oczywistym wyborem.

Radość płynąca z interakcji z innymi ludźmi oraz zarażanie ich miłością do języków to główne powody, dla których zdecydowałam się zostać lektorem

języka angielskiego. Uważam, że kluczem do sukcesu w nauce języka jest wyeliminowanie rutyny oraz odpowiednia dawka motywacji i humoru, dlatego na zajęciach uwielbiam wywoływać efekt wow. Postępy i osiągnięcia uczniów dają mi ogromną satysfakcję i chęć do działania.

Jeśli chodzi o mój opis, to zostawiłabym ten, który jest widoczny na stronie teraz:

Jestem wychowanką British Centre oraz absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego. Pasję do języka angielskiego zakorzeniło we mnie dwoje wspaniałych anglistów, których miałam szczęście spotkać na drodze mojej edukacji. Nauczanie było dla mnie oczywistym wyborem. Od kilku lat pracuję z dziećmi i czerpię z tego ogromną satysfakcję – ich ciekawość świata i kreatywność działają na mnie motywująco.

Ekonomistka, menedżer z ponad dwudziestoletnią praktyką, członek Kapituły Certyfikacji Menedżerów (Politechnika Łódzka i Klub 500-Łódź), członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. przedsiębiorców, prowadzi Łódzki Salon Gospodarczy.

Absolwentka Akademii Dyplomacji, radna dwóch kadencji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z zakresu protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre w życiu publicznym i biznesie.

Coach (Noble Manhattan Coaching Institute) i mentor z doświadczeniem zwłaszcza w zarządzaniu i w samorządzie gospodarczym (wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego, wiceprezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej). Specjalizuje się coachingu i mentoringu dla osób zarządzających z firm szkoleniowych, w szczególności szkół językowych.

Szczególnym powodzeniem cieszą się jej warsztaty dla kobiet z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju osobistego i komunikacji interpersonalnej oraz kształtowania wizerunku (np. na kolejnych edycjach Łódzkiego Kongresu Kobiet, Festiwalu Otwartym Kobiet Aktywnych, festiwalu Łódź Miastem Kobiet, Europejskim Festiwalu Kobiet Aktywnych).