Odpowiedzialny biznes

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

BRITISH CENTRE od początku swojego istnienia aktywnie wspiera różnego rodzaju działania charytatywne i akcje społeczne.
Założenia polityki odpowiedzialnego biznesu BRITISH CENTRE to:

  • wspieranie najmłodszych, gdyż to oni są naszą przyszłością i na nas liczą
  • wspomaganie młodych ludzi w okresie wchodzenia na rynku pracy, ponieważ bezrobocie wśród młodego pokolenia jest obecnie jednym z największych problemów społecznych
  • współpracę przy realizacji inicjatyw lokalnych, gdyż razem możemy zrobić więcej.

BRITISH CENTRE propaguje szczytną ideę uczenia się przez całe życie sponsorując Stowarzyszenie LIFELONG LEARNING i wspierając finansowo placówki oświatowe (np. SP 1 i  SP 79 w Łodzi).

Politykę odpowiedzialnego biznesu BRITISH CENTRE realizuje przez:

  • stałą współprace z organizacją pożytku publicznego jaką jest Związek Harcerstwa Polskiego (przekierowanie na odpowiedni news)
  • udział w projekcie „Młodzi w Łodzi” mającym na celu zapewnienie możliwości rozwoju zawodowego i naukowego młodym osobom na terenie Łodzi (BRITISH CENTRE jest partnerem akcji od początku jej istnienia, co roku funduje nagrody dla laureatów, prowadzi szkolenia dla uczestników)
  • współpracę z samorządem studenckim, kołami naukowymi, przy inicjatywach zwiększających szanse ludzi młodych na rynku pracy.
  • sponsorowanie akcji charytatywnych (Strefa Dzieciom, Zdążyć z pomocą, Bal Czerwonej Róży) i kampanii społecznych (Język to podstawa)
  • sponsorowanie sportu  (Olimpiada Przedszkolaka, turnieje karate) i kultury (np. wydanie albumu „Deux ex Machina” autorstwa studentek ASP)
  • i wiele innych…

Wspieramy Kacpra

Jest nam bardzo miło poinformować że od 01.03.2013 wspieramy młodego tenisistę Kacpra Dworaka.

Kacper trenuje tenis od ośmiu lat w klubie ST Winners Jarosław Wolniak. W 2012 roku Kacper uczestniczył w kilkunastu turniejach rangi ogólnopolskiej. Obecnie nasz podopieczny jest sklasyfikowany na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego na 35 miejscu w Polsce w kategorii do lat 14, a w województwie łódzkim jest czwartym zawodnikiem w swoim roczniku. Jednocześnie Kacper doskonale radzi sobie w szkole. Za bardzo dobre wyniki w nauce, uzyskał w obecnym roku szkolnym stypendium naukowe przyznane przez Panią Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską.
Liczymy że przyczynimy się do wielu sukcesów tego młodego sportowca.