Szkolenia biznesowe i doradztwo

Uważamy, że ludzie są największą wartością każdej organizacji. Ogromną wagę przywiązujemy do tego, aby programy rozwojowe, które realizujemy dla naszych Klientów, przynosiły wymierne efekty zarówno firmie jak i uczestnikom .

W związku z tym od wielu lat, równolegle do kursów językowych, oferujemy naszym Klientom szkolenia i programy rozwojowe z wielu innych obszarów. Chętnie łączymy programy rozwojowe ze szkoleniami językowymi.

Do współpracy przy realizacji programów rozwojowych zapraszamy doświadczonych trenerów, którzy gwarantują wysoką jakość świadczonych usług.

Specjalizujemy się w następujących tematach:

 • Techniki sprzedaży i obsługi klienta
 • Budowa i rozwój zespołów
 • Doskonalenie skuteczność i efektywności kadry menedżerskiej
 • Zarządzanie projektami
 • Szkolenia  typu outdoor wzmacniające motywację zespołów i identyfikacje z firmą
 • Negocjacje, w tym negocjacje grupowe
 • Warsztaty rozwoju kreatywności, zespołowego rozwiązywania problemów i generowania nowych rozwiązań
 • Komunikacja interpersonalna i kształtowanie wizerunku
 • Savoir-vivre w biznesie – etykieta pracy, zasady zachowanie i komunikacji w różnych formach
 • Design Thinking w biznesie

Szkolenia zamknięte

Kierujemy się następującymi zasadami:

 • Szkolenie ma przynieść mierzalne korzyści firmie i pracownikom.
 • Zajęcia mają wymiar praktyczny, oparty na doświadczeniu zawodowym trenerów.
 • Każdy projekt poprzedzony jest rzetelną analizą stanu obecnego.
 • Zapewniamy rzetelny follow up, w terminie i miejscu ustalonym ze zleceniodawcą.

Szkolenia otwarte

Ta część oferty skierowana jest do Klientów, którzy szukają rzetelnej i fachowej wiedzy, ale nie mają potrzeb lub możliwości zorganizowania szkolenia zamkniętego. Zajęcia takie prowadzone są przez ekspertów z poszczególnych dziedzin współpracujących z naszą firmą. Wspieramy tworzenie nowych  rozwiązań, wykorzystując potencjał wewnętrzny naszych klientów.

Programy szkoleń przesyłamy osobom zainteresowanym na ich życzenie.

Oferujemy także usługi doradcze w następującym zakresie

Doradztwo strategiczne

Pracujemy z wykorzystaniem sprawdzonych modeli biznesowych. Wspólnie z Klientami  przechodzimy przez proces budowania lub redefiniowania strategii firmy. Analizujemy otoczenie  wewnętrzne i zewnętrzne. Definiujemy cele w różnych horyzontach czasowych dla poszczególnych obszarów biznesowych. Przygotowujemy plany działania dla poszczególnych komórek organizacji.

Doradztwo w zakresie polityki handlowej

Przeprowadzamy audyt polityki handlowej w ustalonym z Klientem zakresie. Opracowujemy analizy rynku i potencjału sprzedażowego służb handlowych. Sprawdzamy procedury i funkcjonujące rozwiązania. Po przeprowadzaniu etapu analizy stanu obecnego  rekomendujemy zmiany w wybranych obszarach . Wspieramy procesy rozwojowe zespołów sprzedażowych poprzez  przygotowanie programów szkoleniowych i coachingowych.

Uważamy, że tylko firmy posiadające jasno zdefiniowaną strategię i plany jej realizacji odnoszą w dzisiejszych czasach trwały sukces.

Za obszar szkoleń dla biznesu i usługi doradztwa odpowiada Marek Składowski – trener biznesu i certyfikowany coach ICC – od 1997 roku na rynku usług edukacyjnych i szkoleniowych, menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem pracy na wyższych stanowiskach zarządczych w spółkach prawa handlowego krajowych i zagranicznych.

Aktualny wykaz szkoleń otwartych i usług doradczych znajdziecie Państwo także w Bazie Usług Rozwojowych PARP

Zapraszamy do kontaktu: 601 337 222 lub bc1@british-centre.pl

bozena-ziemniewicz

Ekonomistka, menedżer z ponad dwudziestoletnią praktyką, członek Kapituły Certyfikacji Menedżerów (Politechnika Łódzka i Klub 500-Łódź), członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. przedsiębiorców, prowadzi Łódzki Salon Gospodarczy.

Absolwentka Akademii Dyplomacji, radna dwóch kadencji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z zakresu protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre w życiu publicznym i biznesie.

Coach (Noble Manhattan Coaching Institute) i mentor z doświadczeniem zwłaszcza w zarządzaniu i w samorządzie gospodarczym (wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego, wiceprezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej). Specjalizuje się coachingu i mentoringu dla osób zarządzających z firm szkoleniowych, w szczególności szkół językowych.

Szczególnym powodzeniem cieszą się jej warsztaty dla kobiet z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju osobistego i komunikacji interpersonalnej oraz kształtowania wizerunku (np. na kolejnych edycjach Łódzkiego Kongresu Kobiet, Festiwalu Otwartym Kobiet Aktywnych, festiwalu Łódź Miastem Kobiet, Europejskim Festiwalu Kobiet Aktywnych).

Dorota Ceran – dziennikarka przez 25 lat związana z TVP, z którą rozstała się w 2016 roku. Całe życie związana z Łodzią, tu mieszka i pracuje. Tu ukazują się jej felietony w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej (Magazyn Łódź). Zajmuje się głównie zagadnieniami społeczno-politycznymi, co najpełniej wyraża na łamach prowadzonego przez siebie bloga ceran.press, gdzie publikuje artykuły, wywiady i felietony.

Poza pracą dziennikarską jest od lat związana z edukacją. W latach 2000-2010 prowadziła zajęcia z dziennikarstwa telewizyjnego na Uniwersytecie Łódzkim. Współpraca z uczelnią zaowocowała dwoma artykułami naukowymi opublikowanymi w Biuletynie Acta Universitatis Lodzensis, pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Bogołębskiej.

Od 2014 roku prowadzi zajęcia na Politechnice Łódzkiej z zakresu „Autoprezentacji i kontaktów z mediami”.

Za pracę na polu oświatowym została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Dorota Ceran jest także związana z Neapolem, co zaowocowało jej książką pt. „Smutku nie cenią w Neapolu” wydaną w 2015 roku.

Danuta-Jacoń-ChmieleckaPsycholog, coach, szkoleniowiec, trener PSR (Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach), moderator DT (Design Thinking).

Specjalizacja: psychologia i coaching, zarządzanie zmianą, treningi umiejętności miękkich (soft-skills) oraz metodyki odnajdywania rozwiązań, usprawnień i innowacji.

Psychologii uczyła się na Uniwersytecie Łódzkim i University of Sunderland w UK. Jest absolwentką studiów podyplomowych Coaching i Mentoring Organizacyjny UŁ oraz certyfikowanym coachem Coachwise i PoMoC. Przeprowadziła ponad 2000 sesji coachingowych i psychologicznych.

Jest certyfikowaną trenerką (kurs trenerski 200-godzinny), która zrealizowała ponad 2000 godzin szkoleń. Ponieważ interesuje ją skuteczność, jest certyfikowaną trenerką PSR oraz moderatorką DT.
Procesy coachingowe oraz szkolenia przeprowadzała zarówno dla firm Polskich (BK Bussiness, Hort Cafe, Polska Akademia Oświaty) jak i zagranicznych (Pepsico Polska, Paul Hartmann Polska, Harman Connected Services Poland). Pracowała w edukacji (Uniwersytet Łódzki i UMK Toruń) i w sektorze organizacji pozarządowych (Centrum Opus, Subvenio, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości).

W pracy kieruje się trzema zasadami : „Jeśli coś jest dobre i skuteczne – pielęgnuj to, rób tego więcej i rozwijaj! Jest coś nie działa, nie rób tego. Zrób coś inaczej.” W pracy szkoleniowej kieruje się konfucjańską zasadą: „Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem.”

Pracuje zarówno indywidualnie jak i zespołowo, wyposażając klientów w narzędzia, wiedzę oraz wsparcie potrzebne w projektowaniu i wdrażaniu zmian, zarówno osobistych jak i biznesowych.

Z potrzeby samodoskonalenia się prowadzi warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie oraz treningi uważności opartej na wartościach (Values Based Mindfulness).

Właścicielka firmy Pracownia Unikatum.

andrzej-maciejewski

Trener, Coach, Mentor. 10 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń, warsztatów, coachingów i treningów.

Szkolił się w kilku ośrodkach w Polsce i zagranicą. Przeszedł między innymi całą ścieżkę trenerską u Richarda Bandlera (Society of NLP) w Orlando, USA. Dostając wiedzę u samych źródeł natychmiast wdrażając ją w praktykę. Swoje trenerskie rzemiosło i umiejętności Coacha kształcił także u Richarda Bosltada (Transforming Communication) zdobywając umiejętności z zakresu asertywności, komunikacji bez przemocy, negocjacji win-win. Uzyskał u Richarda dyplom trenera i Coacha. Nieobce są mu tajniki Coachingu prowokatywnego, którego uczył się u twórcy tej metody – Franka Farellyego. Kontynuował swoją naukę u Nicka Kempa.

Do grona klientów Andrzeja należą między innymi: Media Markt i Saturn Media (trening sprzedażowy i coaching „on the Job”), Volvo Nova, Honda Park (szkolenie negocjacje i executive, Ergo Hestia (trening motywacji i coaching motywacyjny). Pracował także z osobami z pierwszych stron gazet, politykami. Pracuje z dziesiątkami osób nad ich relacjami, rozwiązując problemy, budując zdrową pewność siebie. Zdaniem Andrzeja wszystko zaczyna się od siebie samego. Najpierw jest wiara w siebie, bo to ona determinuje oczekiwania, oczekiwania determinują akcję. Akcja powoduje to, jak się czujemy. Syntetyzując metody Andrzej wydobywa ze swoich klientów to, co najlepsze.

Prywatnie pasjonat ludzkich możliwości. Uwielbia podróże (najlepiej dalekie) i sport w szczególności siatkówkę.

Doradca, trener zarządzania, coach.

Specjalizacja: zarządzanie strategiczne, zarządzanie sprzedażą, kompetencje miękkie, coaching.

Magister Ekonomiki i Organizacji Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego, stażysta Francuskiego Instytutu Zarządzania, absolwent Studiów Doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Ponad 25 lat doświadczenia w pracy na stanowiskach zarządczych oraz w organach statutowych dużych i średnich spółek prawa handlowego, w firmach polskich i zagranicznych, w tym m.in.: Boco Polska Sp z o.o., Chemikolor S.A., Complex S.A. , KWB Bełchatów S.A., PGE GiE S.A. , Radio Łódź S.A.
Certyfikowany Project Manager metodyki zarządzania projektami TenStep, certyfikowany Coach ICC (International Coaching Community), doradca biznesowy, coach i trener, właściciel firmy doradczo-szkoleniowej Mars 3C.

W latach 1998-2017 przeprowadzenie szkoleń, warsztatów, seminariów dla ok. 2000 osób, ponad 3000 godzin szkoleniowych, dla klientów biznesowych oraz firm szkoleniowych.
Najważniejsi klienci: KGHM Polska Miedź, PGNiG, Enion Energia Sp. z o.o., PGE GiE S.A., Chemar S.A., Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, Koneckie Zakłady Odlewicze, Thermo King, PKO BP, Divers, KABIT, Sarius, MAN Polska, EFL, Orbis S.A., Kresto Sp. z o.o., Fiat Auto Poland S.A., Renault Polska, TP S.A., OFE Dom, OFE Bankowy, Ventra Clima, PZ Kegel Błażusiak, Complex S.A., Lee Cooper, Ministerstwo Rozwoju, Fortech Sp z o.o., Polska Press, Ministerstwo Rozwoju.