O nas

W wielkim skrócie:

BRITISH CENTRE to istniejąca od 1993 r. firma szkoleniowa zajmująca się głównie prowadzeniem otwartych kursów i szkoleń językowych dla klientów indywidualnych oraz zamkniętych kursów i szkoleń językowych na zlecenie firm i instytucji, audytów językowych indywidualnych i korporacyjnych, a także przeprowadzaniem egzaminów międzynarodowych.

Zajęcia realizowane są w oparciu o podejście komunikacyjne (Communicative Approach), zakładające czynne używanie języka już od pierwszych lekcji, rozwijające równomiernie wszystkie kompetencje językowe, ze szczególnym naciskiem na kształcenie umiejętności porozumiewania się w języku obcym).

Spółka jawna obejmuje stacjonarną działalność szkoleniową z zakresu nauczania języków obcych w dwóch oddziałach stacjonarnych na terenie Łodzi: przy ul. Pomorskiej 140 i al. Kościuszki 93, działalność szkoleniową pozostałą (szkolenia miękkie i coaching) oraz działalność egzaminacyjną z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

Spółka z o.o. obejmuje działalność szkoleniową realizowaną na terenie Łodzi w oddziałach niestacjonarnych (w salach wynajmowanych najczęściej od szkół) oraz poza Łodzią (Oddział Zgierz).

British Centre to:

istniejąca od 25 lat szkoła językowa, a jednocześnie niepubliczna placówka oświatowa kształcenia ustawicznego, wpisana do ewidencji Urzędu Miasta Łodzi

istniejąca od 25 lat szkoła językowa, świadcząca usługi edukacyjne na najwyższym poziomie, legitymująca się akredytacją Łódzkiego Kuratora Oświaty

posiadający liczne akredytacje ośrodek egzaminacyjny, w którym można zdobyć różnego rodzaju certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego (ośrodek egzaminacyjny Cambridge Assessment English, BULATS i autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Pearson Language Tests)