O nas

W wielkim skrócie:

BRITISH CENTRE to istniejąca od 1993 r. firma szkoleniowa zajmująca się głównie prowadzeniem otwartych kursów i szkoleń językowych dla klientów indywidualnych oraz zamkniętych kursów i szkoleń językowych na zlecenie firm i instytucji, audytów językowych indywidualnych i korporacyjnych, a także przeprowadzaniem egzaminów międzynarodowych.

Zajęcia realizowane są w oparciu o podejście komunikacyjne (Communicative Approach), zakładające czynne używanie języka już od pierwszych lekcji, rozwijające równomiernie wszystkie kompetencje językowe, ze szczególnym naciskiem na kształcenie umiejętności porozumiewania się w języku obcym).

Działalność firmy obejmuje działalność szkoleniową z zakresu nauczania języków obcych w dwóch oddziałach stacjonarnych na terenie Łodzi: przy ul. Pomorskiej 140 i al. Kościuszki 93, na terenie Zgierza przy pl. Kilińskiego 12, działalność w oddziałach niestacjonarnych (w salach wynajmowanych najczęściej od szkół), działalność szkoleniową pozostałą (szkolenia miękkie i coaching) oraz działalność egzaminacyjną z języka angielskiego.

British Centre to:

  • istniejąca od 30 lat szkoła językowa, a jednocześnie niepubliczna placówka oświatowa kształcenia ustawicznego, wpisana do ewidencji Urzędu Miasta Łodzi
  • istniejąca od 30 lat szkoła językowa, świadcząca usługi edukacyjne na najwyższym poziomie, legitymująca się akredytacją Łódzkiego Kuratora Oświaty
  • posiadający liczne akredytacje ośrodek egzaminacyjny, w którym można zdobyć certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego (partner Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge Assessment English PL036 i autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Pearson Language Tests)